Hayatın eğlenceli yanlarını paylaşalım! - Kansizvampir.blogspot.com.tr

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Korku filmlerine gülen Türkler  Merhabalar, bugünkü yazımızda korku filmlerini izleyipte bir türlü korkamayan türk insanından bahsedeceğiz biraz. 

Korku filmleri aslında korkutmuyor, korkutmaya çalışıyor. Fakat biz Türkler her olayın altında bir şeyler arıyoruz, hatta tüm senaryoyu inceleyip "bu kadının böyle ölmesi çok saçma, kafasından asmak daha mantıklı" gibi şeyler söyleyerek filmi izleyemez tüm senaryonun içine ederiz. "Ben olsam böyle yapardım" mantığıyla çoğu film heba oluyor aslında. Çoğu sahnenin gerçekçi olmaması da güldürüyor insanı. "O ordan gelecekte bu burdan geçecek de adamın göğsüne saplanacak." sizce de saçma değil mi? Evet evet saçma. Dev anakondalar, dev timsalar, 10 katlı abartman büyüklüğünde pitonlar... 3 yaşındaki çocukalr bile korkmaz artık bunlara.

Kesinlikle korku filmlerine çok farklı bi boyut gelmesi lazım. Hee bu anlattıklarımın tümü yanında eşiniz, dostunuz, akrabanız varsa geçerlidir. Hadi sıkıyosa onlar yokken tek başına izle bakayım karanlıkta. Şahsen ben kendi kendimi korkuturum evde, ahanda şimdi kapı açılacak diye psikopat bir hal alırım :) 

Fakat şunu da söyleyelim korku filmi yapmak en zor ve en çok emek gerektiren filmlerin başında gelir. Herkes herşeye gülebilir fakat bazen korku yapayım derken insanları güldürebilirsiniz, bu da çok acı bi durum :)
Google plus'ta paylaş

Yazar Kansız Vampir

Aslında çok iyi bi vampirmişim ama küçük yaşta kafama uçak düşmüş ondan sonra böyle olmuşum. Ben olsam ben de beni severdim siz de haklısınız tabi.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Not: Disqus size üye olmadan sosyal medya hesaplarınızdan herhangi biriyle güvenli yorum atabilmenizi sağlar.