Hayatın eğlenceli yanlarını paylaşalım! - Kansizvampir.blogspot.com.tr

Blogger tarafından desteklenmektedir.

"Nerde o eski bayramlar?"


Aslında başlıktaki soruyu annelerimize sorsak "nereye koyduysan ordadır" derler :) Şaka bir yana her şey çocukken güzel. Bayram heyecanı, sevinci bile çocukken güzel. Aldığımız yeni elbiseleri ayakkabıları yastığımızın altına veya yatağımızın baş ucuna koyardık. Gayette mutlu ve huzurlu olurduk. Fakat o mutluluk uyutmazdı, yatağın içinde dööön döööööön uyuyamazdık. 

Sonra uyurduk ne hikmetse çabucak sabah oluverirdi, büyüklerimizle bayram namazına giderdik.. Sonra namaz biterdi bayramlaşma faslı başlardı. Kahvaltı yapılırdı sonra dışarı hücum... 
Büyüklerden alınan bayram harçlıklarıyla torpil alınır, oyuncak boncuklu tabanca alınır mahallede savaş yapılırdı. Hee bayramlarda en çok bakkal amcalara yarardı. Belki de koca bi sene yapamadığı ciroyu bayram günlerinde yaparlardı. :)

Artık az buz rastlıyoruz bakkallara. Rastladıklarımızda da ne torpil bulunur ne tabanca orası şüpheli. Hayat şartlarının değişmesiyle ve yaşın ilerlemesiyle malesef hem bu heyecanlar kaçtı hem eğlencesi. Artık çocuklar bayramı heyecanla beklemiyorlar. Belkide güzelim geleneklerimiz yavaş yavaş ölüyor. 
İnşallah yok olupta bi gün gerçekten tam manasıyla "nerde o eski ramazanlar" demek zorunda kalmayız...
Google plus'ta paylaş

Yazar Kansız Vampir

Aslında çok iyi bi vampirmişim ama küçük yaşta kafama uçak düşmüş ondan sonra böyle olmuşum. Ben olsam ben de beni severdim siz de haklısınız tabi.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Not: Disqus size üye olmadan sosyal medya hesaplarınızdan herhangi biriyle güvenli yorum atabilmenizi sağlar.