Hayatın eğlenceli yanlarını paylaşalım! - Kansizvampir.blogspot.com.tr

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Nostaljik oyunlar - Çocukluk oyunlarımızDİKKAT!! AĞIR DOZDA DUYGUSALLIK İÇERİR!

Bazılarımız farkında değiliz hâla ama biz aslında en şanslı nesiliz doksanlarda çocukluk yaşayanlar olarak. Evlerimizde bilgisayar yoktu bizim, ne sabahtan akşama kadar Facebook'larda takılırdık, ne akşamdan sabaha kadar online oyunlar oynar, ne fifa'da counter'da kapışırdık. Bizim kendimize has oyunlarımız vardı. Biz çocukluğumuzu yaşıyorduk, yaşamak istiyorduk. Annemiz babamız bile engel olamıyordu sokağa çıkıp akşama kadar top peşinde koşmamıza... :)

Kız erkek fark etmiyordu aslında top oynamak için. O zamanlar öyleydi en azından arkadaşlık vardı çünkü. Herkes birbirini kollardı. Şimdi çocuklar birbirine facebook'tan kardeş olarak ekliyor sadece. :\

Akşamları sokakta 10-15 çocuğun bağıra çağıra saklambaç oynaması ne demek siz bilir misiniz? Ya da atari karşısında mario oynamayı? Peki ya kağıttan uçurtma yapmayı bilir misiniz? Körebe oynamayı? Simit oynamayı? Ebelemece? Yerden yüksek? Bunlar çocukluğun en güzel yanıydı. Hangimiz şimdi yeniden bunları yaşamak istemiyoruz ki? :)

Hah şimdi ki çocuklara bakıyorum da sadece sokakta futbol oynayanlar var. Aslında ne çocuklarda ne ailelerinde suç var. O zamanlarda çevre ne bu kadar pisti(insan bakımında) ne de kötü niyetler vardı. Şimdiyse her yerde kötü insanlar var. Her neyse okuduğunuz için teşekkur ederim bu video da size hediye :) 

Google plus'ta paylaş

Yazar Kansız Vampir

Aslında çok iyi bi vampirmişim ama küçük yaşta kafama uçak düşmüş ondan sonra böyle olmuşum. Ben olsam ben de beni severdim siz de haklısınız tabi.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Not: Disqus size üye olmadan sosyal medya hesaplarınızdan herhangi biriyle güvenli yorum atabilmenizi sağlar.