Hayatın eğlenceli yanlarını paylaşalım! - Kansizvampir.blogspot.com.tr

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kar yağsada biraz kaysak

Çocukluğumuzun en büyük eğlencesiydi doğal oyunlar. Biz öyle bilgisayar başında büyümedik fakat çizgi filmler falan vardı.. Yani bir süreye kadar bilgisayar oyunlarıyla büyümedik. Tabi atari falan vardı ama orası ayrı. Biz kışın gelmesini dört gözle bekleyen çocuklardık. Akşamdan dua eder, sokak lambasına bakardık ışığın önünden kar taneleri geçecek mi diye. En büyük zevklerden birisi nedir biliyor musunuz? Sabah kalktığınızda yeryüzünü gelinlik giymiş bir gelin gibi bembeyaz görmektir. O kar tanelerinin birbirine değmeden eşsiz bir düzenle yerlere düşmesidir...
Ağzınızı yukarı açıp kar tanesi yakalamaya çalışmaktır. Tabi büyüdükçe bunlardan vazgeçmek zorundasınız hala çocuk ruhlu bir insan değilseniz. Her şey olduğu gibi karda eğlenmekte çocukken güzeldir.


Paralar verip kayak merkezlerine gidemezdik biz. Kimse gidemezdi oturduğumuz semtte. Ama ihtiyacımız da yoktu öyle şeylere. Boyumuzun yarısına kadar gelen karda yokuş aşağıya yardıra yardıra kayma başka bir şeydir. Bulduğumuz leğeni kesip, poşetleri kızak yapıp kaymanın eğlencesi hiçbir bilgisayar oyununda yoktur mesela. Ayağımızla yerdeki karları ezip sabaha buz olmasını beklerdik ve olurdu. Jilet gibi kayardı sonra orası. Gayette güzeldi her şey. İnsan büyüdükçe bütün bu zevklerden mahrum kalıyor, bütün bu sinir streste bu olayla ilgili aslında.

Siz siz olun çocuklarınıza bu eğlenceyi tattırın. Bırakın yahu onları kayak merkezine falan götürmeyin. Salın gitsin sokağa. Kendine birkaç arkadaş bulsun. Daha çok eğlenecek ve kendini orada bulacaktır çocuklar...
Google plus'ta paylaş

Yazar Kansız Vampir

Aslında çok iyi bi vampirmişim ama küçük yaşta kafama uçak düşmüş ondan sonra böyle olmuşum. Ben olsam ben de beni severdim siz de haklısınız tabi.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Not: Disqus size üye olmadan sosyal medya hesaplarınızdan herhangi biriyle güvenli yorum atabilmenizi sağlar.